Hop til indhold

Bazan

Members
  • Antal indlæg

    4
  • Medlem siden

  • Senest besøgt

Personal Information

  • Køn
    Kvinde

Bazan's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Community omdømme

  1. Nu kløer min næse Ej, tak for links. Det har stået på lad mig lige tænke.. Onsdag d. 6 var vi til dyrlæge første gang. Så reelt set har det stået på i 3 uger..
  2. Nej desværre. Et sted jeg valgte " at spare".. Jeg ved heller ikke helt hvor mange forsikringselskaber der vil tegne en forsikring på en Shih Tzu med "dårlig" vejrtrækning(stod der i bemærkning på hendes papir). Jeg har kun haft hende i 2 år og er hendes 5 hjem. Men jeg må jo bare hoste op, også selv om SU ikke er den vildeste indkomst
  3. Tak jeg pylre også lidt.. Planen er hvis dette ikke virker så skal hun have taget en afføringsprøve, så jeg kan få udelukket hjertelunge/orm.. Men jeg tror virkelig ikke det er det. I alt dette har hun nemlig ikke haft feber overhoved. Derefter er det en kiggertundersøgelse af næsen.. Så må jeg udsætte hendes neutralisering i et halvår.
  4. Bazan

    hvad kan det være?

    Skal lige siges min hund er under behandling For hmm 2 uger siden, begyndte min hund at nyse. I starten så jeg det an. Men så ligepludselig gik det fra at være nysen til at hun slet ikke ville gå tur mere. Så bar hende hjem, og ringede til dyrlægen. Fik en tid til 15 min senere. Hvor hun fik konstanteret en infektion i næsen og lungebetændelse. Efter 10 dage med behandling, havde hun det så meget bedre, men nyser stadig. Her idag, er det så gået over til nysen, og skidt igen, og nu også øjenbetændelse. Hun er nu på en 5 dages pincilinkur og øjendråber.. Har i nogen ide til hvad "nysen" kan skyldes? Siden at pencilin ikke tager det Bare så jeg kan være forberedt til næste gang vi skalt il dr.dyr. For det tror ejg vi skal igen Vil bare have min pige bliver rask.
×
×
  • Tilføj...